SMBG51A-E3/5B
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
SMBG51A-E3/5B
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-215AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 82.4 V
Breakdown Voltage : 56.7 V
Series : SMBG
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 51V 5% Uni